Kilkadziesiąt partii, organizacji i stowarzyszeń porozumiało się z SLD w sprawie koalicji podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Porozumienie „Lewica Razem” zostało podpisane uroczyście w sobotę, 6 września 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Otwierając wydarzenie przypomniałem, że stołeczna Praga jest miejscem symbolicznym.

Poniżej zamieszczam całe wystąpienie, którym otworzyłem spotkanie:

Koleżanki, Koledzy! Serdecznie witam w Warszawie!
Nieprzypadkowo spotykamy się w tym miejscu, na Stadionie Narodowym. To właśnie tutaj rok temu odbył się Kongres Lewicy, w którym udział wzięło kilkadziesiąt organizacji lewicowych. To wydarzenie, stało się zaczątkiem koalicji, która wystartuje w najbliższych wyborach pod szyldem SLD Lewica Razem.
Ale wybór Stadionu Narodowego ma także dodatkowe, symboliczne znaczenie.
Spotykamy się na Pradze, która jest doskonałą ilustracją tego, do czego – nie tylko w Warszawie – doprowadziła Platforma Obywatelska. Do podziału na bogatych, żyjących w dostatku oraz tych biednych, pozostawionych samym sobie. Tak właśnie zostali pozostawieni przez Hannę Gronkiewicz-Waltz mieszkańcy tej części Warszawy. I takie podziały są niestety w całym kraju.
Jesteśmy tu po to, aby to zmienić.  Aby skończyć z podziałami na rejony slamsów i apartamentowców.
I zmienimy to! Zmienimy to razem! Już 16. listopada!
Moi Drodzy!
To tu, na Pradze kilka lat temu późniejszy Prezydent Warszawy powiedział do mieszkańca legendarne „spieprzaj dziadu”. Sprawmy, by już nikt nigdy, nie ośmielił się tak powiedzieć do ubogiego. A sami powiedzmy to tym, którzy dziś o mieszkańcach zapomnieli!