25 września, podczas Sesji Rady Warszawy Klub Radnych SLD złożył wniosek o zamknięcie uciążliwego dla Warszawiaków składowiska odpadów i kompostowni Bielany-Radiowo.

Adam Cieciura

Wspólnie z mieszkańcami i Stowarzyszeniem Czyste Radiowo, Sojusz Lewicy Demokratycznej domaga się jak najszybszej likwidacji wysypiska w trosce o zdrowie i warunki życia mieszkańców Stolicy.

Podczas konferencji prasowej Przewodniczy warszawskiego SLD Sebastian Wierzbicki wezwał Prezydent Warszawy i Marszałka Województwa Mazowieckiego do podjęcia wszelkich niezbędnych kroków w tym celu.
Szef Klubu Radnych SLD w Radzie Warszawy Adam Cieciura zapowiedział też, że w przypadku odrzucenia wniosku SLD przez Radę Miasta, Sojusz rozpocznie zbieranie podpisów obywateli pod tym postulatem.

Podczas sesji, w imieniu Klubu SLD, Radny Andrzej Golimont kategorycznie domagał się natychmiastowych działań na rzecz pilnego zamknięcia wysypiska Radiowo oraz przypomniał, że jest to kolejna odsłona trwającej już od ponad półtora roku batalii o zamknięcie ZUOK Radiowo.