Sebastian WierzbickiSebastian Wierzbicki, ur. w 1977 r. Z wykształcenia socjolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.  W czasie studiów był członkiem Zrzeszenia Studentów Polskich, wcześniej działał w Związku Harcerstwa Polskiego.

Od 2000 do 2001 r. pełnił funkcję asystenta Posła na Sejm RP Małgorzaty Okońskiej-Zaremby (późniejszej wiceminister gospodarki). W latach 2001-2003 pracował w warszawskim samorządzie jako główny specjalista w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy. Od 2004 do 2005 r.  radca Ministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W latach 2005 – 2007 roku dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie dystrybucyjnej z branży FMCG. Od 2007 roku wicedyrektor Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

Wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy. Mandat radnego piastuje od dwóch kadencji, wybierany w okręgu Praga Północ i Białołęka.

Od 1998 r. członek Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej (SdRP) a następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przewodniczący SLD w Warszawie. Członek Zarządu Krajowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W 2000 r. członek Mazowieckiego Sztabu Wyborczego kandydata na Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
 Członek Mazowieckiego Sztabu Wyborczego SLD – UP w zwycięskich wyborach parlamentarnych 2001.
 W 2005 r. szef Mazowieckiego Sztabu Wyborczego kandydata na Prezydenta Włodzimierza Cimoszewicza.
 Szef Warszawskiego Sztabu Wyborczego SLD w wyborach parlamentarnych 2007 r.

Ukończył szereg kursów i szkoleń m.in.: Wyższy Kurs Obronny dla kierowniczej kadry administracji publicznej w Akademii Obrony Narodowej, kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, 3-letni kurs z zakresu Zarządzania i Marketingu, Studium Stosunków Międzynarodowych Instytutu Problemów Bezpieczeństwa, Krajowe Centrum Edukacji Europejskiej i Europejską Akademię Samorządową.

Miłośnik warszawskiej Pragi. Interesuje się historią współczesną i militariami. W wolnych chwilach jeździ na nartach i uprawia sporty wodne.